Mieltt otthonunkba rkezne...
- Elre jelljk ki a helyt a laksban/kertben.
- Gondoskodjunk az eb mreteihez igazod lland fekhelyrl.
- Szerezzk be az etet s itat ednyeket.
- A jtkokrl, rgcslnivalkrl se feledkezznk meg, ha nem akarjuk, hogy valami olyat rgjon szt, amire szksgnk lenne.
- A klykkutya nyakrvhz, przhoz szoktatshoz vlasszunk knny, llthat mret, knnyen kezelhet nyakrvet s przt. s ha lehet, az anyaga ne legyen durva, hiszen egy kiskutynak vesszk.
A laks adottsgainak figyelembevtelvel keressnk a kiskutya szmra szraz, huzatmentes helyet. Lehetleg ne zrjuk ki a csald letbl, de helye alkalmas legyen nyugodt pihensre is.
Beszerezhet gpben is moshat, kivehet belsej, blelt vagy bleletlen kivitelben, sokfle mretben gyrtott fekhelyek. Szintn j szolglatot tehetnek a knnyen tisztthat, levehet kls huzattal elltott szivacsmatracok. Vannak kutyk, akik leginkbb valamilyen pokrcon, sznyegen rzik jl magukat. De valamit rakjunk oda, ahol a fekhelye lesz, mg akkor is, ha az csak egy leped.
Ha az udvaron tartjuk a kutyt, akkor gondoskodjunk szigetelt kutyahzrl, amit blelhetnk szalmval (ne legyen dohos, vizes) pokrcflesggel. A kutyahz elhelyezsnl tartsuk szem eltt, hogy a kint tartott ngylb is nagyon ignyli a gazdi kzelsgt.
- Ne hagyjuk hossz idre egyedl a kiskutyt, fknt klykkorban. Fokozatosan nveljk az egyedllt idtartamt.
- Biztostsunk szmra rgcslnivalkat, jtkokat.
- Rgsgtlval fjjuk t azokat a felleteket, amelyeket szeretnnk megvdeni az apr, de thegyes fogaktl lakson bell vagy kvl egyarnt.
Etet s itat ednyek tbbfle anyagbl kszlnek, legelterjedtebbek a manyagbl, fmbl, kermibl gyrtottak. J szolglatot tehetnek a csszsgtl fellettel elltott tlkk is.
Mcsontokbl a kezdetekben zests nlkli, prselt brbl ksztetteket vlasszunk. A klnfle kutyakekszek s snack-ek is nagy sikert aratnak. Jtkok kzl az emszthet anyagbl kszlteket rszestsk elnyben.
A puha, finom textil, br nyakrvekhez knnyebben hozzszoknak a kiskutyk, mint a vastag, kemny anyagbl gyrtottakhoz.Ne legyen tl nagy s nehz, viszont legyen knnyen kezelhet a kutya prza!
|