Egyes kutyk nagyon lvezik az utazst, vagy azrt, mert nagyon izgalmasnak talljk, vagy azrt, mert ezek az auts kirndulsok klnbz olyan helyszneken vgzdnek, ahol kutyapajtsaikkal tallkozhatnak. Msok a szokatlan mozgs miatt flnek az autban utazni, ahol gyakran rosszullt, hnys is elfordulhat. Igyekezznk a kutyt magunkkal vinni rvidebb kirndulsokra, hogy hozzszokhasson az authoz. Ha a kutya nyladzik vagy rosszul rzi magt, az utazs eltt ne adjunk neki enni. Az lst jsgpaprral vagy trlkzvel takarjuk le. Ha a kutya tlzottan vdelmezi s sajt terletnek tekinti az autt, szidjuk meg s szoktassuk le errl.
Kezddik az utazs
tellel (ha nm szokta kihnyni), vagy a kedvenc jtkval csaljuk be a kutyt az autba, de ne hozzuk tlsgosan izgalomba a kirnduls megkezdse eltt.
A msodik otthon
Elszr helyezznk el a kutya szmra az autban etettlat s jtkot, hogy az utazsra kellemes lmnyknt emlkezzen. Elinduls eltt tvoltsuk el az teltlkt.
Tlzott ugats
Ha a kutya a kocsiban nyugtalan s ersen ugat, le kell lni valakinek mell, hogy szksg esetn megparancsolja, hogy csndben legyen.
lskapars
A magra hagyott kutya kaparhatja az lst s megrghatja a kocsi bels rszeit. A krpitot s az lseket spricceljk be keser anyaggal, s hagyjunk benn a kutya szmra valamilyen rghat jtkot.
Napellenz
A kocsiablakra helyezett napellenzvel vdhetjk a kutyt a naptl. Ugyancsak hasznos, mert a nyugtalan kutyt lecsillaptja, ez sok kellemes ti lmnytl megfoszthatja kedvencnket.
|